Yhteystiedot

Chat palvelee kotisivuillamme www.safedo.fi sivun alareunan puhekuplaa klikkaamalla joka päivä kello 6.00 - 24.00

Chat -asiakaspalvelumme palvelee joka päivä kello 6-24 välisenä aikana. Voit avata keskustelun sivun alareunassa olevaa puhekuplaa klikkaamalla!

Käyntiosoite

SAFEDO OYJ (y-tunnus 1979493-9)
Aputoiminimi: Merplast
Ajajantie 1
FI-70780 KUOPIO
FINLAND
Puh: 010 279 2600 (ma-pe klo 8.00-16.00)
Tel. +358 10 279 2600 (Mon-Fri 8am – 4pm)

Puheluhinnat yrityksemme liittymiin (010 -alkuiset numerot)

Kiinteän verkon liittymästä 8,35 snt/puh + 6,00 snt/min
Matkaviestinverkon liittymästä 8,35 snt/puh + 17,17 snt/min
Huomioithan, että emme myy tuotteita yksityisasiakkaille, joten kuluttajansuojalain tarkoittama enimmäishinta asiakaspalvelupuheluista ei koske yritystämme.

Kulkuyhteydet

Toimistollemme on helppo tulla niin linja- kuin henkilöautollakin.
Katso tarkemmat tiedot Kuopion liikenteen sivuilta.

Verkko-osoitteet

www.safedo.fi
info@safedo.fi

Laskutusosoite

Yhtiömme ottaa vastaan ensisijaisesti verkkolaskuja. Edellytämme tavarantoimittajiltamme ja palveluntuottajilta mahdollisuutta verkkolaskujen lähettämiseen.

Verkkolaskut

EDI: 003719794939 (Safedo Oyj)
Operaattoritunnus: Maventa (003721291126)

Paperilaskut

Mikäli ette voi lähettää verkkolaskuja, pyydämme lähettämään paperiset laskut ostolaskujen skannauspalveluun osoitteeseen:

Safedo Oyj
19794939
PL 100
80020 Kollektor Scan          

Voitte myös lähettää PDF-formaatissa olevia laskuja sähköpostilla seuraavilla ohjeilla:

Laskut lähetetään sähköpostin liitetiedostoina PDF-formaatissa. Yhdessä
sähköpostiviestissä voi lähettää useita laskuja. Kaikilla tiedostoilla tulee olla oma nimi, ja yksi tiedosto saa sisältää vain yhden laskun. Yksi sähköposti voi maksimissaan olla 10Mb.

Liitteen nimi ei saa sisältää kuin tavallisia kirjoitusmerkkejä: a-z, A-Z, 0-9.
PDF-muotoiset laskut voi lähettää osoitteella: invoice-19794939@kollektor.fi

 

Yhteystiedot

   Asiakaspalvelu
   kurssit@safedo.fi
   p. 010 279 2600
.

Jenni Kokkonen, myyntisihteeri
jenni.kokkonen@safedo.fi
p. 010 279 2600

Juha-Matti Räsänen, myyntiedustaja (Myynti Pirkanmaa-Satakunta)
juha-matti.rasanen@safedo.fi
p. 010 279 2615

Pasi Savolainen
Pasi Savolainen, myyntiedustaja (Pohjois-Pohjanmaa, Lappi)
pasi.savolainen@safedo.fi
p. 010 279 2617


Simo Susi, myyntiedustaja

Pääkaupunkiseutu
simo.susi@safedo.fi
p. 010 279 2612


Hannu Harju, myyntiedustaja
Päijät-Häme, Kanta-Häme
hannu.harju@safedo.fi
p. 010 279 2616


Karel Christensen, myyntiedustaja (Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa)
karel.christensen@safedo.fi
p. 010 279 2611


Mika Piispanen, myyntiedustaja (Etelä-Karjala, Kymenlaakso, Etelä-Savo)
mika.piispanen@safedo.fi
p. 010 279 2608


Ville Kuusela, myyntiedustaja (
Pohjois-Karjala)
ville.kuusela@safedo.fi
p. 010 279 2619


Marja Helenius, myyntiedustaja (Vantaa-Espoo)
marja.helenius@safedo.fi
p. 010 279 2603


Jari Laurinen, myyntiedustaja (
Varsinais-Suomi)
jari.laurinen@safedo.fi
p. 010 279 2614


Mikko Martiskainen, myyntiedustaja (Pohjois-Savo, Keski-Suomi)
mikko.martiskainen@safedo.fi
p. 010 279 2610